Energiatestünk rétegei
Energiatestünk rétegei – éter, asztrál, mentál
Az emberi testet egyre finomabb és finomabb energiamezők veszik körül. Az energiahiány először mindig a magasabb finomtestekben jelenik meg, és évek (életek) alatt szivárog az alsóbb finomtestekbe, ahol akadályt okoz és figyelmeztet a változtatás szükségességére. Az indiai mesterek öt energiatestből álló modellje szerint energiamezőink alulról fölfelé a következők: fizikai test, éterikus test, asztrális test, mentális test, kauzális test. A kauzális test a korábbi életek információit tartalmazza és befolyásolja az összes alatta elhelyezkedő energiatest állapotát.
Étertest /Alsó művelendő mező
Az étertestben történik a szervi meridiánok áramlása, központja a köldök alatt található. A fizikai test szerveinek az energiaállapotát az étertest nagysága, tisztasága, blokádmentessége jellemzi. Az étertest a fizikai testet tojásformaként veszi körül, amit természetes fényben egy kissé vibráló, hullámzó felületként érzékelhetünk. A mostani átlagembernél ennek a gerincvonalból kiáramló energiának a kiterjedése kb. 20-30 cm, egy jó vegetáriánusnál eléri az 1,5-2 m-t is, ami a száz évvel ezelőtti átlagra volt jellemző. Ez a nagymértékű étertest csökkenés az életmódunk számlájára írható. A csökkent életerő a szervek, szervrendszerek egyre gyengébb működését okozza, illetve az olyan betegségek általánossá válását, melyek száz éve még igen ritkák voltak.
A szervek energiahiányos állapota
Bármely szerv működése a saját csi-jének a nagyságától függ. A csi a szervek és a test különböző részei között a meridiánokon áramlik, így ezek mentén az energiaáramlást akadályozó energiablokádok keletkezhetnek. A betegségállapotot energiahiány vagy többlet okozhat. Az energiatöbblet nem azt jelenti, hogy a sok energia káros lenne, hanem a diszharmonikus többlet egy meridián pontnál feltorlódik. Az étertestben érzékelhetjük a szervi energiahiányokat és a meridián blokádokat. Az étertest felülete követi az adott szervek előtt azok energiaszintjét. Egy betegség, ill. egy hiányállapot kezdetekor a szervezet az öngyógyító erőit az adott szervre/szervrendszerre összpontosítja, így annak energiaszintje rövid időre, napokra, esetleg hetekre megnő, azaz túlműködik, hogy a megnövekedett feladatát elláthassa. Például a keletkezett gyulladás legyőzi a fertőzést. Ekkor az étertestben egy meleg, kitüremkedő területet találunk. Ez az állapot csak addig tart, amíg a szervezet energiatartaléka el nem fogy. Ilyenkor az adott terület energiája lényegesen lecsökken, azaz egy hideg érzést adó lyuk, bemélyedés keletkezik az étertestben. Ez az állapot több hónapig, évig is fennmaradhat, a krónikus betegségeket jellemezve.
Az életerő (csí) növelése
Az étertestben keletkezett energiablokádok okozzák a fizikai betegséget, így először az itt működő életerőt szükséges pótolnunk. Ezt az életerő energiát a kínaiak csí-nek nevezik, a hinduk pedig práná-nak. A csi három különböző forrásból ered, melyek összegződve áthatják az egész testet
-
Öröklött csi: a szülőktől örökölt energia, mely a vesékben tárolódik és az élet során fokozatosan elfogy. A nagysága adott, egy meghatározott élethosszt nem haladhat meg, kivéve ha életerőt növelő gyakorlatokat végzünk. Az életerő tehát növelhető, ha a középső és felső művelendő mezőbe is képes a gyakorló beavatkozni!
-
Táplálék csi, melyet a helyes táplálkozás útján növelhetünk.
-
Levegő csi, melyet légzésgyakorlatokkal szerezhetünk meg.
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: